Materiály
Filtrovanie
Spoločenstvo prsteňa
Tábor saleziánskeho strediska Michalovce z roku 2009 určený pre miešanú skupinu detí vo veku cca 10 - 13 rokov. Postavený na príbehu J.R.R. Tolkiena Pán prsteňov.
Niektoré detaily: elfský chlieb (zázračný pokrm anjelov, ktorý dodáva silu pokračovať na ceste boja so zlom – symbol Eucharistie). Podobne svetlo od Elfky, ktoré svieti tam, kde je tma, je symbolom svetla viery. Predstaviteľa zla premôže žena. Pripomína to starozákonné proroctvo o žene a hadovi naplnené v novozákonnej Panne Márii.
Červená tvár
Chlapčenský pobytový tábor (3.-5. ročník ZŠ) zo strediska Bratislava - Mamateyova sa konal v roku 2019 v Banskej Belej pre 40 chlapcov.
Názov: Červená tvár
Motív: Zmierenie
Motto: „Silný indián udrie, silnejší odpustí.“
Osadníci
Letný tábor sa konal v Kopytovskej doline. Na tábore sa zúčastnilo 54 detí.
Témou tábora bola hra Osadníci. Chlapci majú za úlohu ako vysťahovalci a prisťahovalci vybudovať nové mesto na novom, neosídlenom mieste, ktoré získali.
Cieľom bolo položiť „chrobáka“ do hlavy, aby sa chlapci zamysleli, aké je ich poslanie, smerovanie, aké sú ich dary a talenty, aký je ich cieľ, ich myšlienka na koniec.
„Budovanie domu a mesta“ zahŕňalo:
- fyzickú aktivitu u chlapcov
- zamýšľanie nad poslaním, povolaním, smerom v živote
- objavovanie identity, dobier a zručností
- zamýšľanie nad poslaním, povolaním, smerom v živote
- prácu so Svätým písmom
- dôveru
- spoluprácu medzi skupinkami a tímovosť,
- dynamickosť
Kontaktná osoba so skúsenosťou z tábora: Peter Kanský SDB
Moanna – kto vlastne som?
Letný tábor sa odohrával v Rekreačnom stredisku TURISTICKÝ RAJ, Košariská - Podlesok, Hrabušice. Priemerný vek detí bol 13 rokov a celkovo sa táboru zúčastnilo 56 dievčat s cca 19 animátorkami.
Témou táboru bola Moanna – Kto vlastne som?. Celý príbeh sa odvíja od filmu Moanna. Dievčatá majú za úlohu vrátiť srdce víle, aby zachránili svet pred jeho zánikom. Aby mohli vrátiť srdce, musia plniť rôzne aktivity a úlohy počas celého týždňa. V rámci dobrodružnej cesty“, ktorá pozostávala z plnenia zadaných úloh dievčatá bojujú s „názorom“ nedostatočnosti a spoznávajú vlastnú identitu.
Cieľom bolo objaviť vlastnú hodnotu, identitu a dobro, ktoré dievčatá v sebe ukrývajú a motivovať ich, aby sa nikdy nevzdávali. Dôverovať, veriť a veriť sebe, a objavovať svoju jedinečnosť.
„Záchrana sveta“ rozvíjala:
• fyzickú a psychickú „aktivitu“ u dievčat
• spoluprácu medzi skupinkami a tímovosť
• objavovanie identity, dobier a zručností
• veriť v seba, snívať a žiť veľké sny
• dôveru v Pána Boha, v seba ale aj v druhých
Kontaktná osoba so skúsenosťou z tábora: Peter Kanský SDB
Everest
Letný tábor sa odohrával v Rekreačnom stredisku TURISTICKÝ RAJ, Košariská - Podlesok, Hrabušice. Priemerný vek chlapcov bol 12 rokov a celkovo sa táboru zúčastnilo 59 detí s cca 21 animátormi.
Témou tábora bol výstup na Everest. Celý príbeh sa odvíja od filmu Everest. Chlapci majú za úlohu vystúpiť na vrch, pred ktorým musia plniť rôzne aktivity a úlohy. V rámci tábora sa konala „expedícia“, ktorá pozostávala z plnenia jednotlivých úloh určených na rozvíjanie jednotlivých čností (trpezlivosť, empatia, spolupráca, odpustenie, radosť, vytrvalosť, čestnosť), uvedomovania si vlastnej hodnoty a dobra a objavovania dôvery Pánu Bohu.
Cieľom bolo objaviť dobro, ktoré chlapci v sebe ukrývajú a motivovať ich, aby ho ďalej rozvíjali. Nebojovať proti sebe ale vždy hľadať spôsob spolupráce.
Kontaktná osoba so skúsenosťou z tábora: Peter Kanský SDB