Pastorácia mládeže, ktorá vychováva k láske

pm vkl titulka
5,0

Pastorácia mládeže, ktorá vychováva k láske

Zverejnil/a: Jano Mihálik, 16. 04. 2024
Posledná úprava: 19. 04. 2024

Príručka vytvorená dikastériom Pastorácie mládeže Saleziánov don Bosca v Ríme sa vyjadruje k aktuálnym otázkam výchovy k láske (k vzťahom). Zameriava sa prednostne na pastoračný prístup, nie na ponúkanie skratkovitých odpovedí na dilematické otázky.

Prekladateľ v úvode k slovenskému vydaniu píše: „oceňujem knihu „Pastorácia mladých, ktorá vychováva k láske“, lebo je napísaná v duchu najlepších tradícií preventívneho systému a synovskej vernosti pápežskému Magistériu. Namiesto hľadania vinníkov, ideologických polemík, či kritiky súčasnej doby a kultúry, sa snaží ponúknuť realistický, konkrétny a pozitívny pohľad na vyzrievanie mladých ľudí v láske a na ideál saleziánskeho vychovávateľa, ktorý ich sprevádza ako „otec, učiteľ a priateľ“. Knihu možno vní-mať ako jedinečný príspevok k realizácii „novej výchovy“ a „nového preventívneho systému“ (E.Viganò), ktoré prijímajú výzvu existenciálnych periférií mladých ľudí, nových vedeckých poznatkov a primát pastoračného milosrdenstva.“

Prílohy

Autori

Miguel Ángel García Morcuende

Antonella Sinagoga

Zatriedenie

Typ materiálu

Referenčné obdobie

2023

Geografická oblasť

Európa

Zameranie

Pastorácia mládeže

Bibliografické informácie

Sinagoga, A., García Morcuende, M.A. (2023). Pastorácia mládeže, ktorá vychováva k láske. Rím: Oddelenie saleziánskej pastorácie mládeže, Saleziáni Dona Bosca – Ústredie.

Hodnotenie

5,0
5,0 z 5 ☆ (podľa 1 hodnotenia)
5 ☆100%
4 ☆0%
3 ☆0%
2 ☆0%
1 ☆0%
19. 4. 2024

Vo svete naplnenom panikou a strašením táto publikácia prináša rozvážny a citlivý pohľad vychovávateľa, ktorý prijíma realitu taká aká je a vytvára si priestor na to, aby z nej vyťažil dobro pre konkrétneho mladého človeka. Nie je to hotový nespochybniteľný návod, ale je to dobrý základ pre rozumné hľadanie a dialóg.

Avatar Jano Mihálik
Jano Mihálik