Emauzy

Vzdelávačky

5,0

Emauzy

Zverejnil/a: Jano Mihálik, 23. 03. 2023
Posledná úprava: 06. 09. 2023

Chceš byť v Písme viac doma? Oživiť ním svoju vieru? Zažiť na vlastnej koži Božie tajomstvá? To všetko v radostnom spoločenstve, v tichu krásnej prírody, v jednoduchom „eko-živote“ so slovenskými koreňmi. A v Máriinej škole… BUDEŠ IN V BIBLII!

Pre koho

Program je určený najmä pre 16 až 25-ročných, ale aj starších. Od začiatočníkov (birmovanci) až po pokročilých, ktorí sa pripravujú na veľké životné rozhodnutia, ba aj pre celé rodiny. Skrátka pre aspoň trochu homogénne skupiny, ktorým sa náš tím prispôsobí „na mieru“. Zvlášť sa hodí pre animátorov biblických spoločenstiev.

Čo získaš

Nový kontakt s Božím slovom, praktické poznanie o Písme, prehĺbenie modlitby a tiež diplom s titulom „Bm“ (t. j. Bible missionary 🙂 ), prípadne „SBm“ (saleziánsky biblický misionár), spolu s odporučením viesť biblické stretká v tvojom stredisku či vo farnosti.

Náplň a sprevádzajúce

1. víkendovka: Priblížil sa k nám Ježiš

Cez Písmo, jeho priateľov, prírodu, symboly, dejiny spásy a trochu liturgie sa nám priblíži Ježiš. Na tejto objavnej púti nás budú sprevádzať  a učiť čítať Písmo Abrahám a sv. František Assiský.

2. víkendovka: Otváral nám Písma

Z Egypta sa vydáme cez púšť k živej vode, aby sme počúvali Boží hlas a uvažovali nad ním. S pomocou Mojžiša a sv. Benedikta si oprášime stále modernú metódu Lectio divina a všeličo iné k tomu.

3. víkendovka: Zostaň s nami

Objavíme spolu svet žalmov a prostredníctvom nich budeme poznávať, čo sa odohráva v našom srdci. Oslavovať a chváliť nimi Pána nás budú učiť kráľ Dávid a sv. Terezka.

4. víkendovka: Zostal s nami

V tichu prírody, podobne ako proroci, stretneme Boha prítomného v našom srdci. Z Kumránskeho spoločenstva sa vyberieme k Jordánu za Jánom Krstiteľom a zakotvíme v kláštore u trapistov.

5. víkendovka: Či nám nehorelo srdce?

Sprítomníme si svadobnú zmluvu s Bohom a ako veľké ženy Biblie na čele s Máriou z Nazareta sa budeme učiť uchovávať a nosiť vo svojom srdci Pánovo slovo.

6. víkendovka: Šli a vyrozprávali všetko…

Podľa vzoru sv. Pavla a v duchu dona Bosca sa pripravíme na to, aby sme sa stali misionármi Biblie v našich strediskách a farnostiach.

Každý kurz vedie dvojica alebo trojica zostavená zo skúsených lektoriek a lektorov: Dagmar Kráľová FMA, Mária Valkovičová FMA, Monika Golianová FMA, Pavol a Mária Hortoví, Tatiana Ivicová a ďalší.

Rozsah a termíny

Ide o 6 samostatných víkendoviek, pričom nie je nevyhnutné absolvovať všetky. Možno sa ich zúčastniť aj jednotlivo, no najlepšie v predkladanom poradí. Pre jednu ucelenú skupinu ponúkame maximálne dva víkendy ročne v jesennom a jarnom termíne.

Poznámky

Úvodný kurz (1. víkendovka) sa dá realizovať na požiadanie aj u vás v saleziánskom stredisku alebo vo farnosti. Ostatné ponúkame prednostne v pripravenom prostredí „Máriinho domu“ na Látkach pri Detve.

Momentálne nie je otvorené prihlasovanie.

Hodnotenie

5,0
5,0 z 5 ☆ (podľa 2 hodnotení)
5 ☆100%
4 ☆0%
3 ☆0%
2 ☆0%
1 ☆0%
23. 3. 2023

„Pre mňa bolo tiež super, že priniesli konkrétne veci zo Svätej zeme a mohli sme si na ne čiahnuť a popozerať si to“

Avatar Peter
Peter
23. 3. 2023

„Celý víkend na chate vládla super priateľská atmosféra a ja som sa okrem toho dozvedela množstvo nových informácií o Svätom Písme. Veľmi sa mi tento víkend páčil a ďakujem našim školiteľkám“

Avatar Zuzka
Zuzka